محبوبیت روز افزون نورپردازی RGB نزد اغلب گیمرهای پلتفرم دسکتاپ امری غیر قابل انکار است. نورپردازی RGB از مادربردها و کارت‌های گرافیک رده بالا شروع شد و در حال حاضر اغلب قطعات PC برای مثال حتی تجهیزات ذخیره سازی مانند SSD و حافظه‌های RAM نیز به این نوع نورپردازی مجهز شده‌اند. اما همواره یکی از محوری‌ترین بخش‌ها در نورپردازی همه جانبه یک سیستم حرفه‌ای، امکانات و قابلیت‌های کیس آن سیستم در این بخش محسوب می‌شود.

شرکت پردیس صنعت سیاره سبز (GREEN) در همین راستا و در جهت پاسخ به نیاز این قشر از کاربران دو کیس گیمینگ Z5 SURENA و Z6 ARTEMIS را معرفی و روانه بازار کرده است. از محوری‌ترین قابلیت‌های این دو کیس می‌توان به فن‌های دارای نورپردازی ARGB، فضای داخلی گسترده با کمترین محدودیت در نصب قطعات رده بالا و مدرن، کاور کناری از جنس شیشه حرارت دیده سخت و اسکلت فوق العاده مستحکم و مدرن اشاره کرد. در ادامه به معرفی اجمالی این دو کیس جدید خواهیم پرداخت.

سامانه نورپردازی ARGB دارای ده‌ها جلوه چشم نواز

هر دو مدل به سامانه نورپردازی از نوع (ARGB (Addressable RGB مجهز شده است. در این تکنیک جدید نورپردازی، به لطف سیگنال‌های کنترلی دیجیتال و قابلیت آدرس دهی و کنترل مجزا تک تک دیودهای نورانی، جلوه‌های نورپردازی به مراتب زیباتری را شاهد خواهید بود. علاوه بر این، کنترلر نورپردازی در نظر گرفته شده برای این کیس علاوه بر همراه داشتن ده‌ها رنگ و جلوه نورپردازی (با قابلیت تنظیم سرعت) امکان همگام سازی (MB Sync) با اغلب مادربردهای مجهز به کانکتور ARGB از نوع (3Pin (5V را نیز دارا می‌باشد.

کاور کناری و جلویی از جنس شیشه سخت حرارت دیده دودی رنگ

همواره یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های جذاب کیس های گیمینگ، کاور کناری شفاف با قابلیت نمایش سخت افزار درون کیس بوده است. برای کاور و جلویی کیس Z6 ARTEMIS و فقط کاور کناری کیس Z5 SURENA شیشه سخت حرارت دیده (Tempered Glass) با رنگ دودی در نظر گرفته شده است. رنگ دودی روشن این کاور شفاف، در عمل باعث افزایش غلظت رنگ نورپردازی RGB این کیس ها شده و بیش از پیش به جذابیت‌های آن‌ها افزوده است.

 

 

پتانسیل بسیار بالا در پشتیبانی از طیف وسیع انواع فن و خنک کننده‌های آبی/ بادی

اسکلت بهینه سازی شده کیس Z5 SURENA به گونه‌ای طراحی شده تا همانند مدل‌های رده بالا، قابلیت نصب تا حداکثر 8 عدد فن با سایز 140mm/120 و خنک کننده‌های آبی با ابعاد 360mm/280/240/140/120 را داشته باشد. علاوه بر این به لطف عرض 220mm  این کیس و علی رغم فضای بسیار مناسب جهت مدیریت کابل کشی در پشت سینی مادربرد، قابلیت نصب خنک کننده‌های بادی با ارتفاع 164mm نیز برای این کیس فراهم شده است. در واقع تقریباً هیچ محدودیتی جهت نصب انواع مختلف خنک کننده‌های آبی و بادی در این کیس وجود نخواهد داشت.

 

 

همچنین در کیس Z6 نیز قابلیت نصب 8 عدد فن 120mm، خنک کننده‌های آبی با ابعاد 120/240mm و خنک کننده‌های بادی تا ابعاد 170mm فراهم شده است.

 

 

فضای داخلی گسترده با کمترین محدودیت در پشتیبانی از قطعات مدرن

پشتیبانی از مادربردهای با حداکثر ابعاد ("E-ATX (12"x13، کارت‌های گرافیک رده بالا با طول حداکثر 375mm و (360mm برای کیس Z5) فضای کافی جهت مدیریت کابل کشی در پشت سینی مادربرد باعث شده تا کاربران هیچ دغدغه ای بابت نصب قطعات مدرن و رده بالا در این کیس نداشته باشند. در واقع فضای داخلی بسیار گسترده و بهینه سازی شده این دو کیس 8 اسلات میان رده، در بسیاری از جهات با کیس های رده بالای Full-Tower شباهت دارد!

 

 

کنترلر فن/نورپردازی کارآمد و مجهز به کنترل از راه دور

قابلیت ارائه ده‌ها جلوه نورپردازی (ARGB) مختلف، تنظیم سرعت و توقف جلوه‌های نورپردازی و همچنین امکان همگام سازی سرعت چرخش فن‌ها (PWM) و جلوه‌های نورپردازی با مادربردهای مجهز به سوکت 3Pin ARGB و یا 3Pin VDG با ولتاژ 5V از مهم‌ترین قابلیت‌های این کنترلر مدرن 9 کاناله محسوب می‌شود.

پنل جلویی مجهز به پورت‌های مدرن و فوق العاده بادوام

برای پنل جلویی این مدل‌ها دو پورت USB 3.0(یک پورت برای مدل Z5 SURENA)، دو پورت USB 2.0 و ورودی و خروجی صدا از نوع HD Audio در نظر گرفته شده است. علاوه بر این به جهت استفاده از استیل ضد زنگ و تقویت بیش از پیش متریال به کار رفته در این پورت‌ها، دوام و عمر آن‌ها به مراتب افزایش یافته و حتی در مناطق با رطوبت بالای هوا نیز امکان اکسیداسیون فلز به کار رفته در این پورت‌ها وجود نخواهد داشت. همچنین علاوه بر کنترل از راه دور، به واسطه سوئیچ مخصوص (LED) در نظر گرفته شده در پنل جلویی نیز امکان تغییر جلوه‌های نورپردازی برای کاربر فراهم شده است.

                                 

 

 

 مشاهده سایر خصوصیات و مشخصات فنی کامل کیس Z5 SURENA 

 

 مشاهده سایر خصوصیات و مشخصات فنی کامل کیس Z6 ARTEMIS 

en.green.ir/s/q5ybcp